fbpx

5 darmowych narzędzi do tworzenia grafiki do książek

Psychologia oraz pedagogika rozwoju człowieka wraz z rozwojem osobistym

Grafika do książek

Grafika do książek

Czasy, kiedy ładną i inspirującą grafikę mógł wykonać jedynie profesjonalista, na szczęście bezpowrotnie minęły. W Internecie dostępnych jest wiele stron, które pozwolą nam na szybkie i łatwe stworzenie własnej grafiki, nawet jeśli nie posiadamy w tym kierunku wybitnych zdolności. Dzięki użyciu odpowiednich szablonów i narzędzi możemy mieć pewność, że poradzimy sobie z wykonaniem takiej pracy na zadowalającym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla debiutantów, którzy wydają własną książkę lub e-booka i chcą dokonać tego jak najmniejszym kosztem. Nauczenie się obsługi danego programu zajmuje niewiele czasu, a efekty często wprawiają w zdumienie. Gdzie szukać najlepszych darmowych narzędzi i z których najlepiej skorzystać?

Canva-wielufunkcyjna i łatwa w obsłudze

Canva to narzędzie, którego nie trzeba przedstawiać. Pozwala na tworzenie grafik w wielu formatach, które nadają się do użytku cyfrowego, jak i do wydruku. Projektując ilustracje do książki, można skorzystać z bogatej biblioteki grafik i zdjęć, którą oferuje ten program. W wersji podstawowej Canva jest bezpłatna. Darmowa wersja wystarczy do skonstruowania wielu treści. Za dostęp do wszystkich funkcji i najładniejszych grafik, trzeba zapłacić. Warto dodać, że Canva jest bezpłatna dla nauczycieli. Jeśli jesteś pracownikiem oświaty, wystarczy, że skontaktujesz się Z Canvą mailowo i prześlesz skan dokumentu potwierdzający, że uczysz w szkole. Canva dostępna jest w języku polskim. Nie wszystkie czcionki, które oferuje, posiadają polskie znaki. Warto zwrócić na to uwagę, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Stencil, PicMonkey i inne propozycje

Szukając intuicyjnego programu graficznego, zainteresujmy się narzędziem Stencil. Podobnie jak Canva, Stencil dostępny jest on online, nie wymaga ściągania i instalacji. Znajdziemy w nim wiele zdjęć i grafik pochodzących z zasobów Pixabay oraz Pexels. Stencil jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, znakomicie sprawdzi się dla osób stawiających pierwsze kroki w tworzeniu ilustracji. Kolejnym narzędziem, które warto przetestować jest PicMonkey. W wersji podstawowej PicMonkey jest bezpłatny. Szukając darmowego programu do tworzenia grafik nie sposób pominąć strony Piktochart, która jest niezastąpiona przy budowaniu infografik. Jeśli nasza książka ma zawierać wykresy, tabelki lub inne elementy statystyczne, Piktochart będzie doskonałym rozwiązaniem. Darmowa wersja wiąże się z umieszczeniem niewielkiego logotypu w stopce. Kolejnym darmowym narzędziem do tworzenia grafik jest Crello. Praca w Crello jest możliwa po zalogowaniu się przy pomocy naszych mediów społecznościowych. Ten kreator zawiera szablony graficzne oraz narzędzia do ich obróbki, dzięki którym w szybki sposób wykonamy swoją grafikę. Jak widać, propozycji bezpłatnych narzędzi jest wiele. Mogą one być początkiem własnej przygody z twórczością. Znakomicie sprawdzą się też, jeśli zdecydujemy się na współpracę z profesjonalnym grafikiem. Ułatwią komunikację, pozwalając na przedstawianie mu własnych wizji i inspiracji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *